עיצוב מטבחים

כל מה שחשוב שתדעו על עיצוב המטבח שלכם

לכאורה, מדובר בעוד חדר בבית. למעשה, מדובר באחד מהחדרים החשובים ביותר שיש ואולי המאתגר ביותר בעולם העיצוב. הסיבה לכך היא שמטבח צריך לכלול שני היבטים בו זמנית: עליו להיות פרקטי, כלומר, בטיחותי ונוח לשימוש ולצד זאת, גם יפה ומרשים. אין כמעט אף אחד אחר בבית ששני הפרמטרים האלו באים בו לידי ביטוי בצורה כה בולטת ולכן, יש להקדיש אקסטרה מחשבה על עיצוב המטבח ולדאוג לכל הפרטים הקטנים.

אם כבר מדברים על פרטים קטנים – נתחיל מהסוף. תשקיעו בפריטים הדקורטיביים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול. יש כיום מבחר כל כך עצום של אקססוריז במחלקות ההום סטיילינג ובחנויות הלייף סטייל, שפשוט אין סיכוי שלא תמצאו את מה שאתם מחפשים. פסלונים קטנים, עציצים מיניאטוריים, שלטים עם כתובים ואפילו מלחיה ופלפליה מעוצבות. כל אלו הופכות את המטבח למקום שנעים לשהות בו ולהכין בו ארוחות טעימות. כמובן, שיש לשמור על מראה לא עמוס ולהקפיד על הנחת פריטים בטוב טעם ולא בלי קו מנחה ברור.

לתאורה במטבח תפקיד משמעותי

כשם שכל המטבח צריך להיות נאה אך פרקטי, כך גם גופי התאורה הממוקמים בו. לתאורה במטבח תפקיד מפתח בשמירה על הבטיחות שלכם ושל בני המשפחה, משום שהיא מאירה לכם אזורים קריטיים כגון הכיריים, משטחי העבודה וכדומה ומונעת מכם ביצוע פעולות לא נכונות שעלולות להסתיים בפציעה. עבור האזורים שפחות קריטי להאיר, ניתן לבחור בגופי תאורה המעניקים תאורה רכה או צבעונית, באמצעות לדים דקים או ספוטים.

ואם בחשמל עסקינן, הקדישו מחשבה גם למראה של מכשירי החשמל שאתם רוכשים ווודאו כי הם מתאימים לעיצוב של המטבח כולו ומסייעים למראה המושקע והחדיש שלו. למשל, מכשירי חשמל בעיצוב משוכלל מתאימים למטבח בעל עיצוב יוקרתי המתבסס על צבעים קרים ומודרניים. במטבח עם מראה וינטג' או לוק כפרי לעומת זאת, יתאימו מוצרים עם לוק תואם, כמו קומקום בסטייל נושן או כלי אוכל המשתלבים עם הקו שבחרתם.

רהטו את המטבח בחוכמה

אם יש לכם פינת אוכל במטבח, בחרו כסאות יפים אך נוחים מאוד, המתאימים לישיבה ממושכת. ארוחה משפחתית טובה כוללת גם שיחה ערה מסביב לשולחן וכסאות לא נוחים גורמים ליושבי השולחן לקום במהירות ממקומם ולהפסיד זמן איכות נהדר. לאור כל הנאמר, חשוב להתאים את העיצוב של הכיסאות והטקסטורה שלהם לעיצוב של המטבח. למטבח בקו צעיר ועכשווי בחרו בכיסאות צבעוניים וקלילים ולמטבח במראה כפרי יתאימו כסאות עץ או כסאות בצבעים חמימים.

בכל מקרה, מומלץ להתייעץ עם מעצב מקצועי לגבי בחירת כל אחד מהאלמנטים במטבח: אקססוריז, ריהוט, מכשירי חשמל, גופי תאורה ועוד. הכוונה של מעצב פנים תאפשר לכם לראות את התמונה הגדולה ולקבל את ההחלטות הנכונות ביותר עבור המטבח שלכם.